НУШ

1 грудня заступник директора з навчально-виховної роботи Кобець А.П. став учасником науково-практичного семінару *Технології реалізації Концепції Нової украінської школи* на базі СумДПУ ім. А.С. Макаренка де відвідав майстер-клас з навчання грамоти на тему *Формування аудіативних умінь за текстом Н. Тарасенко *На пасіці взимку*. Розиток звязного мовлення. Вчимося описувати синичку*.

Актуальні питання впровадження медичної реформи в Україні

30.11.2017 року вчителем правознавства Кобцем А.П. проведено єдиний інформаційний день на тему «Актуальні питання впровадження медичної реформи в Україні, основні кроки» для громадськості села.

Прозорість та інформаційна відкритість закладу

На виконання статті 30 Закону України «Про освіту», листа Міністерства освіти і науки України від 08.11.2017 № 1/9-604 «Щодо окремих питань Закону України «Про освіту», листа Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 06.11.2017 № 04.1-13/5497 «Про оприлюднення публічної інформації», на сайті Гринцівського НВК http://grincevenvk.jimdo.com/ відкрито рубрику "Прозорість та інформаційна відкритість закладу", що інформує про кошторис, фінансовий звіт, про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

вiдкритий урок

28 листопада вчителем Юлія Дика було проведено вiдкритий урок з музичного мистецтва у 7 класi на тему "Фольклор i стилiзацiя украiнськоi музики". Традицiйно, вiн пройшов на високому органiзацiйному та мeтодичному рiвнi.

Брейн ринг

21 листопада у Павленківському НВК відбувся відбірковий тур відкритого районного чемпіонату гри «Брейн ринг». Нашими суперниками на даному етапі стали команди з Голубівської ЗОШ та Павленківського НВК. Спочатку наша команда обіграла господарів з рахунком 3-2, а у наступній грі розгромила голубівців 5-2. У фіналі нам довелося зустрітися з екс-чемпіонами попередніх ігор - командою Голубівської ЗОШ. Але й тут ми довели своє лідерство, вигравши скромніше 2-1. Та цей результат дозволив нам вийти до півфіналу змагань, де нашими суперниками стануть команди "Ерудит", "Прометей", "Іскра", "Мудре совенятко" та "Салют".

Команда "Дилема полоненого" висловлює слова щирої вдячності районному будинку дитячої та юнацької творчості та особисто методисту Инна Ковалеваза якісну та змістовну організацію змагань.

Склад команди-переможниці: Срібняк Каміла (капітан), Пасішник Альона, Погоріла Альона, Вакула Настасія, Пашков Владислав, Зелений Олександр, Лихина Євгеній, Хомишенко Денис, Кириченко Станіслав. Керівник команди - Кобець Андрій Петрович.

20 листопада - Всесвітній день дитини!

Що треба для щастя й усмішки дитини?

Щоб сонце ласкаве нас гріло щодня.

Оселя затишна й чуйна родина,

Мамина пісня щоб завжди жила.

Щоб зорі вночі у вікно зазирали,

Сади буйним цвітом цвіли навесні,

Пташки від зорі до зорі щебетали,

Бажання збувались великі й малі.

Щоб небо не плакало з горя важкого,

Земля не здригалась від туги й жалю.

Бажаємо щастя простого й земного,

В добрі хочем бачить Вкраїну свою.

Немає нічого дорожчого, кращого і бажанішого в цьому світі, ніж діти. Діти приносять в наше життя радість, щастя, гармонію. Тільки діти перетворюють пару в справжню сім'ю! Діти вчать нас життєвої мудрості, дарують нам сенс у житті, живлять нас силою і енергією. Діти ніколи не припиняють бути цікавими, навіть коли самі стають батьками, і постійно потребують любові і розуміння.

20 листопада — Всесвітній день дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.

На виконання соціальних ініціатив Президента України та відзначення Всесвітнього дня дитини, у школі був проведений флеш – моб у якому взяли участь учні 1 2 та 4-х класів. Захід пройшов весело, цікаво та яскраво. Діти отримали позитивні емоції та гарний настрій.

школа юних майстрів народних ремесел

21 листопада на базі Павленківського НВК відбулося засідання школи юних майстрів народних ремесел, де учні 5 класу Тернівська Юлія, Сіробаба Діана та Тимченко Настя під керівництвом викладачів РБДЮТ виготовляли креативні книжкові закладки та брали участь у пізнавально—розважальній програмі «Український віночок». А надихала мисткинь на творчі справи вчитель Дика Юлія Анатоліївна.

Яка школа та її директор найкращі в Лебединському районі

“Сумські дебати” продовжують з’ясовувати популярність навчальних закладів області. Цього разу ми провели опитування “Яка школа та її директор найкращі в Лебединському районі”, у якому взяли участь 3406 відвідувачів нашого сайту.

Варто одразу віздначити, що голосування було дуже активним, що свідчить про неабияку підтримку шкіл, а також організаторські вміння освітян, яким вдалося виборти найкращі результати.

Переможці народного рейтингу визначилися:

І місце (753 голоси) і звання найкращої здобуває Лебединська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 та її директор Тетяна Миколаївна Нездоймишапка. ІІ місце (590 голосів) посідає Лебединська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 та її директор Валентина Юріївна Верхова. ІІІ місце (474 голоси) виборює Павленківський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та його директор Світлана Вікторівна Капліна. Наш начальний заклад посі почесне IV місце. Щиро вітаємо найкращі школи та їхніх керівників і бажаємо наснаги у роботі!

 

профорінтаційний інформаційно-розважальний захiд

25 жовтня о 13:00 у великiй залi адмiнiстрацii вiдбувся профорінтаційний інформаційно-розважальний захiд. Програмою заходу було передбачено зустрічі з викладачами та студентами факультетів СумДУ, презентації факультетів, вікторини, майстер-класи, демонстрація цікавих наукових дослідів, ознайомлення учнів з умовами вступу до ВНЗ України та можливостями ефективної підготовки до ЗНО, перегляд концертних виступів студентів – переможців всеукраїнських і міжнародних конкурсів.

атестаційнА експертизА рівня освітньої діяльності Гринцівського НВК

Відповідно до плану роботи відділу освіти, графіка атестації навчальних закладів району з 17 до 20 жовтня 2017 року проведено атестаційну експертизу рівня освітньої діяльності Гринцівського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ. 

Головний вид державного контролю стартував публічною презентацією про діяльність НВК, озвученою директором закладу Леченко О.В.

На презентації були присутні: начальник відділу освіти райдержадміністрації Дудченко Л.П., головний спеціаліст відділу Хоменко О.І., методист Цись О.В.

Педагогічний колектив закладу на загальному зібранні було ознайомлено зі спрощеною процедурою атестації; до відома присутніх доведено програму та порядок атестаційної експертизи.

фінальні районні змагання з футболу

20 жовтня на стадіоні «Авангард» відбулися фінальні районні змагання з футболу в залік ХV районних спортивних ігор школярів серед юнаків 2001 – 2002 р.н. До фіналу вийшли команди-переможці зональних змагань, які тривали з 25 вересня до 5 жовтня, це команди Ворожбянського, Будильського, Гринцівського НВК та Михайлівської ЗОШ. За результатами зіграних ігор перемогу здобула команда Михайлівської ЗОШ (викладач Холоденко С.Ю.), ІІ місце зайняла команда Ворожбянського НВК (викладач Калюжний М.О.), ІІІ місце посіла команда Грнцівського НВК (викладач Крамаренко О.М.). Переможці та призери змагань нагороджені грамотами відділу освіти Лебединської районної державної адміністрації.

Індик Євгеній - учасник обласних змагань з легкоатлетичного кросу

5 - 6 жовтня в м. Суми урочище «Баси» відбулися обласні змагання з легкоатлетичного кросу в залік ХХVІ обласних спортивних ігор школярів серед учнів 2001 – 2002; 2003 – 2004 р.н. У загальнокомандному заліку серед команд ІІІ групи команда Лебединського району зайняла ІІІ місце. Команду Лебединського району представляли учні: Рибаченко Олег (Рябушківський НВК), Скиба Юлія (Межирічська ЗОШ), Індик Євгеній (Гринцівський НВК).

1 жовтня - день працівників освіти

Серед учительського загалу, як на мою думку, особливе місце посідають учителі рідної мови та історії. І ось чому. Рідна мова – це найсильніша зброя, навіть потужніша за найсучаснішу. Саме завдяки й рідній мові нашим предкам, державі Русі-Україні вдалося протягом тисячоліття вистояти та зберегти свою неповторність. Попри намагання ворогів різного штибу знищити русичів-українців за допомогою війн та голоду, продрозверсток хліба та слова, використання полків манкуртів та перевертнів, що відреклися свого роду, їм вдалося вижити і переступити поріг сучасного світу. Сьогодні українцям знову доводиться відстоювати своє право на існування.

Захопливе вивчення історії без ідеологічних міфів – це путівка в реальне життя, адже жити в ідеологічних міфах хоч і простіше, але соромно, принизливо й небезпечно. Соромно, бо вони розраховані на обмежений кругозір, принизливо, бо вони є прислужниками кріпацької свідомості, небезпечно, бо вони, як свідчить навіть сьогодення, можуть трансформуватися в мутний потік сепаратизму та запроданства. Тому дуже добре розуміють, що саме вони плекають у своїх вихованців національну свідомість та патріотизм, директор Голубівської ЗОШ І-ІІІ ст., він же учитель рідної мови та літератури Леонід Васильович Садовий та його молодший колега Андрій Петрович Кобець, учитель історії з Гринцівського НВК: ЗОШ І-ІІІст. – ДНЗ, він же голова районного методоб’єднання вчителів цього фаху. На фото ви й бачите цих педагогів, які є майстрами педагогічної справи.

Мирна країна – щаслива дитина

У міському парку «Павла Полуботка» 20 вересня 2017 року було проведено районну благодійну акцію «Мирна країна – щаслива дитина». У ньому традиційно зяли участь учні Гринціського НК. 

Уже багато років поспіль цей захід проходить у вигляді виставки-ярмарку. 

Учасників заходу привітали голова Лебединської районної державної адміністрації Віктор Васильович Химич, заступник голови районної ради Світлана Олександрівна Горошко. 

Юне покоління Лебединщини зібралося, щоб донести всім присутнім своє добро, людяність, гуманність, а в першу чергу своє бажання допомогти у важкий час дітям соціально незахищених категорій. Свої побажання дітям України учасники акції написали на стрічках кольорів веселки і разом з повітряними кульками відпустили в небо.

Цього року юннати району привезли на акцію сільськогосподарську продукцію, лікарські рослини та великий асортимент консервації

Під час заходу діти і гості мали змогу не тільки щось собі придбати, а й долучилися до створення колективного плакату «Віночок дружби», взяли участь у роботі імпровізованого салону святкового аквагриму та креативного пересувного фотосалону. 

У номінації «Найкращий асортимент продукції» ми здобули перемогу. 

Кошти, виручені з продажу на акції (6540 грн.), будуть перераховані дітям соціально незахищених категорій.

Дякуємо за підтримку, активність та творчий підхід до участі в акції. Всім бажаємо миру, добра і всього самого найкращого!

Великий Терор – масові політичні репресії 1937-1938років

 

Цього року виповнюється 80-річчя Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років. У школі проведено низку заходів у зв’язку з 80- ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років. Зокрема у шкільній бібліотеці обладнано тематичну виставку документів та фотоматеріалів «Терор у 1937 – 1938 роках». Класними керівниками проведено уроки пам’яті, виховні години та інші тематичні заняття «Політрепресії в Україні», «Політичні репресії в Україні: причини і наслідки», «Злочин, якому немає прощення» із переглядом відеофільму «Сталінські репресії в Україні», «Комуністичний терор», «1934 - початок великого терору», «Сталінські репресії та їх наслідки для України», «Репресії проти митців», «Масові репресії і їх жертви в Україні».  

першоВересень зноВу склика за парти дітей...

Ось, нарешті, і відірвався перший осінній листочок з календаря нового 2017/2018 навчального року. Сьогодні наша шкільна родина на чолі з директором школи Левченко О.в. радо вітає наших маленьких новачків, першокласників. Вони з нетерпінням та хвилюванням чекали першого дзвоника. Першокласники вперше ступили на шкільне подвір'я разом з їхнім першим вчителем Дикою Ю.А., та їхніми друзями - казковими героями.

Цей святковий день приготував нам багато приємних несподіванок та палких привітань, нових вражень.

На нашому святі були присутні почесні гості, які за традицію завітали з подарунками для навчального закладу ветерани педагогічної праці, батьки учнів.

Цей день для нашоі школи особливий ще й тим. що в нашу дружню шкільну родину вливасться 16 учнів Катеринівського НвК.

Перший дзвоник дали учень 10 класу Мяус володимир та учениця 1 класу

Бажаємо всім високих досягнень у навчанні, творчих злетів. У добру путь і в добрий час!

нагородження переможців фотоконкурсу "Твори Михайла Петренка у фото сучасників"

28 серпня у Лебединському красзначому музеі відбулося нагородження переможців фотоконкурсу "Твори Михайла Петренка у фото сучасників". присвяченому 200 річчю з дня народження поета Михайла Петренка. Його лауреатом стала учениця 10 класу вакула Настасія.

відпочили з користю

Ну ось і закінчився ще один навчальний рік та розпочались довгожданні літні канікули. Але учні Гринцівського НВК вирішили провести їх з користю. Тож за ініціативи шкільного самоврядування 26 червня вони разом зі своїми вчителями здійснили захоплюючу мандрівку до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» що в м. Батурині. 
Ще з уроків історії відомо, що Батурин був резиденцією українських гетьманів понад півстоліття. Саме там свою булаву міцно тримали Дем’ян Ігнатович (Многогрішний), Іван Скоропадський, Іван Мазепа та Кирило Розумовський. Саме у цьому місці екскурсанти віч-на-віч зустрілися з історією кінця XVIІ-XVIII століття. Школярі відвідали Батуринську Цитадель, будинок Гетьмана І.Мазепи та Генерального судді В.Кочубея, церкву Воскресіння Господнього, палац К.Розумовського. 
Екскурсія розпочалася з Цитаделі – повноцінної і масштабної дерев’яної оборонної споруди з високими стінами, баштами, 6-метровим ровом, бойовим ходом за стіною. На території цитаделі учнів вразила скарбниця, призначена для зберігання державного скарбу, коштовностей, клейнодів; діюча дерев’яна церква Воскресіння Господнього, дерев’яна альтанка з криницею, що має глибину майже 30 метрів. 
Гармати, часів гетьманської доби, нагадали учням історичні події, що відбувалися на теренах України того часу. Біля пам’ятного Хреста, як символу розіп’ятого і воскреслого Батурина, розіп’ятої та воскреслої України, учні вшанували пам’ять жертв листопадової різні 1708 року. 
Своєю красою та величчю вразив юних туристів триповерховий палац Розумовських, зведений у стилі класицизму. Споруда та інтер’єри, відтворені за ескізами Чарльза Камерона, – єдине творіння видатного архітектора на теренах України. Будинок зустрів відвідувачів портретами гетьмана Кирила Розумовського та його родини. А супроводжували нас скульптури муз античної міфології, які розміщені на кожному поверсі. Екскурсантів підкорили розписом та ліпниною стелі й стіни, величезні люстри, унікальний паркет, штори... Все було виконано у європейському стилі за аналогами ХVIII століття, бо гетьман запрошував закордонних майстрів для створення справжнього архітектурного дива. У палаці грала музика того часу, що дозволило його відвідувачам з головою занурилися у давнину. Сподобалися також Антична зала, розкішно декорована сюжетами давньогрецької міфології, сімейна бібліотека із старовинними книжками, кабінет Розумовського, їдальня з мармуровим каміном та білосніжним столом, сімейна Каплиця, годинники, комодики, меблі та порцеляна ХІХ століття, що є унікальним надбанням музею. 
Останньою нашою зупинкою став маєток Василя Кочубея та його родини. У підвалі цього будинку ми ознайомилися із зовнішнім виглядом козацької в’язниці. Там було представлено дві воскові фігури та інструменти для катувань козаків, які не хотіли зізнаватися у скоєному злочині. 
На цьому наша екскурсія закінчилася і час було вирушати додому. Дорога виявилася веселою і жвавою, бо ми ділилися враженнями про цю фантастичну поїздку, яка залишила немалий слід у нашій пам’яті та серцях. Весело і неабияк дружньо проведений час був на користь і вчителям, і дітям. 
Тож ми щиро вдячні всім, хто доклав своєї праці, натхнення, таланту до створення цього дива!

Всеукраїнський тиждень права

З 5 до 9 грудня у школі проходив Всеукраїнський тиждень права. У рамках його проведення було організовано такі заходи. Зокрема, у Міжнародний день волонтера 05 грудня було надано благодійну допомогу дітям з малозабезпечених сімей та сімей, що опинилися у складній життєвій ситуації. У вівторок проведено засідання Ради учнівського самоврядування школи, де обговорювалися найважливіші питання життєдіяльності НВК та способи їх вирішення. Напередодні дня місцевого самоврядування учнями 8-10 класів відвідано з ознайомчою екскурсією Гринцівську сільську раду, де її секретар Лисенко О.В. та сільський голова Дикий В.П. ознайомили присутніх з новаціями в законодавстві та діяльністю виконкому в умовах децентралізації. 06 грудня вчителем історії Кобцем А.П. проведено інформаційну годину, присвячену Дню Збройних сил України та інформаційний захід до Міжнародного дня боротьби з корупцією. Також з ініціативи адміністрації школи відбулась зустріч з представниками районної служби у справах сім’ї та молоді. Силами учнівського колективу у школі оформлено тематичний стенд «Конвенція ООН ро права дитини». 

16 днів проти насильства

25 листопада 2016 року у Гринцівському НВК стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини. Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Педагогічним колективом та психологом НВК була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалась анкетуванням учнів, де головним питанням було: «Поширення та форми насильства в школі». Учні нашої школи залюбки приєдналися до участі в Міжнародній акції «16 днів проти насилля». Було проведено низку тематичних виховних заходів, психологічних тренінгів. Відбулась зустріч із працівниками районної служби у справах сім’ї та молоді, на якій провелась лекція з елементами бесіди «На захисті дитини від насильства стоїть закон». У рамках акції відбулися такі заходи: 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, були проведені різноманітні тематичні виховні години з питання попередження розповсюдження СНІДу та ВІЛ: «міфи і факти»; урок здоров’я «Захисти себе від СНІД/ВІЛ».

На підтримку дітей-інвалідів Гринцівського НВК пройшла акція «Рука допомоги», у ході якої кожен мав можливість підтримати наших дітей, потиснувши їм руку. Закінчилась акція «16 днів проти насилля» заходом в ігровій формі « Права людини».

Профілактика жорстокої поведінки, бездоглядності, безпритульності дітей, непорозуміння в сім'ї - завдання, яке стоїть перед педагогами та психологом школи. Ми повинні донести до дитини розуміння того, що насилля є порушенням прав людини. Адже за результатами анкетування майже 75 відсотків дітей, вдома та в школі, страждають від насильства . Причому мова йде не лише про явні форми фізичного насилля, але й про його скриті форми (фізичне, сексуальне, психологічне). Насилля не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому. 

Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Фото заходів можна переглянути в альбомі групи https://vk.com/album-83713676_239351359

ПІДВИЩУВАТИ ПРОФЕСІЙНУ МАЙСТЕРНІСТЬ ПОСТІЙНО!

Напередодні початку зими педагогам відпочивати ніколи: триває ґрунтовна підготовка до семестрових контрольних робіт, у розпалі репетиції шкільних передноворічних свят. Та й про власну професійну компетентність забувати не можна. 

Тому ідея відвідати один із закладів освіти району, щоб самовдосконалитися, набути практичного досвіду видалася вчителям зарубіжної літератури цілком доречною. 

Наразі завітали до колеги з Гринцівського НВК Бятової Ганни Дем'янівни. Вона підготувала урок у 6 класі за темою «Роберт Льюїс Стівенсон. «Острів скарбів». Особливості розвитку пригодницького сюжету». 

Активні та розумні шестикласники полонили гостей своєю безпосередністю, вмінням згуртовано працювати на уроці, готувати індивідуальні повідомлення, взаємодіяти в парах, створювати власні висловлювання. 

Після уроку вчителі-русисти зосередилися на проблемі роботи з ілюстрацією на уроці зарубіжної літератури, обговорили результати другого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури, ще раз наголосили на ключових положеннях Інструкції з ведення класного журналу. 

А чудовим обрамленням заходу стала екскурсія приміщеннями НВК, підготована та проведена старшокласниками під мудрим наставництвом вчителя-словесника Очколас Ніни Василівни та адміністрації закладу: директора Левченко Ольги Валеріївни та її заступника з НВР Кобця Андрія Петровича. 

Саме завдяки спільним старанням, згуртованій роботі всього колективу НВК захід залишив приємний слід у пам’яті гостей із району.

 

За матеріалом http://vosvitalrda.at.ua/news/pidvishhuvati_profesijn..

Відзначили День Гідності та Свободи

В рамках відзначення Дня Гідності і Свободи у школі пройшла загальношкільна лінійка "День Гідності та Свободи", а у шкільній бібліотеці відбулася виставка "Герої на вмирають", присвячена героям Небесної сотні. Учні мали змогу познайомитися з тими унікальними подіями листопада 2013 року, які докорінно змінили хід української історії.

Ретро-вечірка у стилі "стиляг"

18 листопада учнівським самоврядуванням школи було організовано Ретро-вечірку у стилі "стиляг". Постиляти, тобто відтягнутися за прикладом наших "предків" могли всі бажаючі. Ведучі вечора Вакула Настя та Лукьянов Юрій запрошували всіх бажаючих взяти участь у різноманітних конкурсах та забавах. Не залишилися звичайними спостерігачами і глядачі, які ніби повернулися в найкращі часи своєї молодості. Родзинкою заходу став ретро-танець у виконанні учнівсько-педагогічного колективу школи. А наприкінці вечора було обрано найкращих "стиляг" школи. Ними виявилися Срібняк Каміла (10 клас) та Бятов "Франц" Владислав (11 клас).

Тиждень безпеки дорожнього руху

Школярі настільки захоплюються іграми на свіжому повітрі, що іноді й не помічають, як опиняються на дорозі та потрапляють у небезпечні для життя ситуації. Так як з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху, то всі повинні пам’ятати про безпеку на дорозі: і водії, і пішоходи, і пасажири. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання. 

Саме, щоб навчити дітей захистити себе на дорозі, у Гринцівському НВК з 14 до 18 листопада 2016 р. проводився Тиждень безпеки дорожнього руху. Ці дні були націлені на підвищення обізнаності та усвідомлення кожним найгостріших проблем безпеки дорожнього руху. 

Увесь тиждень був насичений різноманітними заходами. Класними керівниками та класоводами проведено виховні години «Безпека на дорозі – безпека життя» для учнів 1-11 класів. Для учнів 1-4 класів організовано конкурс малюнків на тему «Твій друг – безпечний рух». Бібліотекарем школи створено книжкову виставку «Дотримуйся Правил дорожнього руху!». Вчителем основ здоров’я Крамаренком О.М. проведено вікторину «Дорожня грамота» для учнів 5-8 класів. 

Заходи були проведені у формі інтерактивної бесіди, інтерактивного повідомлення, вікторини, гри, із застосування фото та відеоматеріалів профілактичної роботи із безпеки дорожнього руху. Учні повторювали правила дорожнього руху, головні знаки пішоходів, ділилися своїми знаннями з однолітками, обговорювали дорожні ситуації та переконувалися у необхідності дотримуватись Правил дорожнього руху

Радіодиктант національної єдності - 2016

9 листопада 2016 року відзначають День української писемності та мови. Цього дня українське радіо, традиційно, проводить радіодиктант національної єдності, який може написати кожен охочий просто біля приймача. Цього року одним із осередків написання диктанту стала й наша школа. Вчителі та учні школи долучилися до радіодиктанту. Об 11.20 вчителі та учні 5-11 класів сіли за парти, щоб разом з Україною і світом написати диктант . Об 11.30 Олександр Авраменко прочитав назву – «Україна на зламі тисячоліть». Диктант був важкий, помилки допустили навіть вчителі, але це не головне, бо ми дійсно відчули силу і єдність українського народу. Тож, сподіваємося на мир у нашій Україні, бо за нами правда й славна історія!

Перевірити свою роботу можна на сайті Українського радіо http://www.nrcu.gov.ua/Dyktant

Українські військові в усі часи – основа незалежності та безпеки нашої держави

31 жовтня 2016 року для учнів 10 та 11 класів була проведена спільна виховна година «Українські військові в усі часи – основа незалежності та безпеки нашої держави», присвячена Дню вигнення нацистських окупантів з території України. Це день пам’яті, скорботи, шани до загиблих та поваги до живих героїв. На виховній годині учні переглянули відео документального проекту телеканалу Інтер «Унікальна історія боїв за Україну» та проект «Перемога – справа кожного». Пригадуючи трагічні події часів Другої світової війни та нинішні події на сході України, учні вшанували хвилиною мовчання пам'ять про тих, хто пройшов вогняними шляхами війни, хто пішов у безсмертя.

БРЕЙН-РИНГ. Відбір

Уже шостий рік поспіль під час осінніх канікул проводиться відбірковий тур вікритого раойнного чемпіонату гри «Брейн ринг». Змагання проходили у 2 дні, 18 та 20 жовтня. За їх підсумками до півфіналу вийли найкращі команди з Рябушок, Катеринівки, Штепівки, Голубівки, Будилки, Межиріча та Ворожби.

Приємно відзначити, що серед цієї когорти справжніх "зубрів" є і команда вищої ліги "ДИЛЕМА ПОЛОНЕНОГО" Гринцівського НВК, яка у своїй відбірковій групі посіла І місце, обігравши штепівських "Патріотів" та "Веселих бобрів" з М.Бобрика.

Нагадаємо, півфінальні ігри пройдуть на зимових канікулах. Побажаємо нашій команді успіху!!!

Склад команди "Дилема полоненого": Срібняк Каміла (капітан), Луговик Сергій, Бятов Владислав, Зайченко Роман, Пасішник Альона, Вакула Настасія. 

Вибори Президента школи

13 жовтня відбулись вибори Президента школи. До участі шкільною виборчою комісією було зареєстровано 6 кандидатів: Лукьянова Юрія, Вакулу Настасію, М'яуса Володимира, Пасішник Альону, Срібняк Камілу та Зайченка Романа. Доки триває підрахунок та узагальнення результатів виборів, ви можете пройти опитування за посиланням нижче https://vk.com/away.php?to=https://ru.surveymonkey.co... Результати опитування будуть оприлюднені ввечері 30 жовтня, а інавгурація нового Президента пройде на урочистій лінійці 31 жовтня.

Виїзна колегія відділу освіти

5 жовтня на базі Гринцівського НВК відбулася виїзна колегія відділу освіти. Хлібом та сіллю на вишитому рушнику зустрічали гостей учні та вихованці школи, які провели екскурсію шкільними коридорами.

Теоретична частина колегії пройшла у відремонтованій силами учнівського та педагогічного колективів актовій залі школи. Відповідно до порядку денного були розглянуті такі питання: про результати участі випускників ЗНЗ району в ЗНО-2016, організацію роботи щодо вивчення, узагальнення та впровадження ППД у педагогічних колективах Межиріцької ЗОШ І-ІІІ ст. та Штепівського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ, стан реалізації Концепції художньо-естетичної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах району, стан викладання, рівень науково-методичної підготовки педагогічних працівників, рівень знань та вмінь учнів із фізичної культури та стан матеріально-технічної бази у Будильському, Гринцівському, Гудимівському НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ та у порядку контролю про хід виконання рішення колегії відділу освіти від 24.04.2015 (протокол № 2) «Про стан викладання іноземної мови в Пристайлівському, В.Висторопському та Боровеньківському НВК».

Та справжньою родзинкою заходу став виступ педагогічного аматорського колективу "Мальви" з п'єсою "Весілля в Малинівці", шоу-команди "GREANTEAM" у складі Срібняк Каміли, Луговика Сергія та Бятова Владислава з стенд-апом "Наші вчителі" та пісня ансамблю вчителів "А роки летять".

День Вчителя

29.09.2016 року на базі районного Будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт до Дня працівників освіти «Славимо вчителя ім’я». З вітальним словом до присутніх звернулися голова Лебединської районної адміністрації В.В.Химич, голова Лебединської районної ради В.Г.Калита, начальник відділу освіти Л.П. Дудченко. Грамотами за високий професіоналізм, сумлінну працю, досягнуті успіхи у навчанні та вихованні молоді та з нагоди Дня працівників освіти нагороджені найкращі педагогічні працівники району. Серед них і Олександр Миколайович Крамаренко, вчитель фізичної культури Гринцівського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ. У святковому концерті були задіяні вихованці районного Будинку дитячої та юнацької творчості, учні та педагоги закладів освіти району, солісти районного Будинку культури.

Ліга сміху

28 вересня на базі Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся І районний чемпіонат гумору "Ліга сміху". На розсуд компетентного журі (а серед них і автор цих рядків) було представлено різножанрові виступи учнів 9 навчальних закладів району. Одними з кращих заслужено виявилася наша команда "GREENTEAM" у складі Луговика Сергія, Бятова Владислава та Срібняк Каміли. Стендап у їх виконанні викликав схвальні відгуки членів журі та заслужену перемогу. Стати найкращою в районі команда спробує навесні, коли зійдеться у фіналі чемпіонату з переможцями І етапу змагань.

P.S. Команду до участі в чемпіонаті готував заступник директора Кобець А.П., звук - Пасішник Альона, фото та відео - Томіліна Юля.

Відзначили 75-у річницю трагедії Бабиного Яру

Відзначаючи 75-ту річницю подій Бабиного Яру, в школі були проведені заходи, метою яких стало виховання історичної пам’яті в учнів, формування почуття патріотизму й любові до рідної землі. 

Зокрема, в 5-7 класах були проведені тематичні виховні години з теми «Історія трагедії Бабиного Яру». Для учнів 8-9 класів був організований круглий стіл з питання «Трагедія Голок осту - найтяжчий злочин проти людства». Учні 10 класу разом з бібліотекарем школи підготували експозицію ілюстративних та друкованих матеріалів «Бабин Яр – трагедія народу України» (матеріалів з Інтернету). Проведено уроки історії України для учнів 10,11 класів за темами: «Бабин Яр: символ вічної скорботи», «Причини масового знищення населення України у роки Другої світової війни". Організовано перегляд документального фільму про події Другої світової війни для учнів 9 класу. 

Для учнів 1-4 класів було проведено тематичну екскурсію до шкільного музею, яку підготували 10-класники, з теми «Пам'ять про Другу світову війну в наших родинах».

Олімпійський урок

У рамках Олімпійського тижня вчителем фізичної куьтури Крамаренком О.М. був проведений традиційний Олімпійський урок. Ведучі, учні 10 класу Пашков Вл. та Приходько А. ознайомили присутніх з історією Олімпійських ігор та зокрема ХХХІ Олімпіади, що пройла цього року в бразильському Ріо, та медальним заліком нашої національної збірної на цих іграх. Наприкінці уроку учні провели цікаву вікторину та визначили найкращого знавця історії Олімпізму.

Руками творяться дива

Саме з такою назвою відкрилася постійно діюча експозиція учнівської творчості на базі нашого навчального закладу. За роки свого існування школа виховала не одне покоління майстрів рукоділля. Але зібрати вироби їхньої творчості в одному місці все ніяк не вдавалося. І ось, завдяки ініціативі вчителя мистецтва Дикої Юлії Анатоліївни маємо невеличку оазу творчості. Сподіваємося, що вона буда розростатися і поповнюватися новими виробами. А всіх цінителів прекрасного запрошуємо зануритися у світ мистецтва і відвідати експозицію, що розташована на першому поверсі та сходовому переході Гринцівського НВК.

Вшанування пам'яті жертв фашизму

У другу неділю вересня Україна традиційно вшанувує пам’ятьжертв фашизму. Відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв фашизму започатковано у 1962 році саме у вересні (друга неділя), тому що на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати - день її початку і її повного завершення.

День пам’яті жертв фашизму - це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та від голоду

Враховуючи воєнно-політичну ситуацію,  коли Україна знову зазнає військового вторгнення і на Сході країни гинуть наші солдати, утвердження у суспільній свідомості ідеалів миру стає як ніколи актуальним.

 

Рекомендована символіка вшанування пам’яті жертв фашизму

У 2014 році у Києві на офіційних заходах з нагоди річниці Перемоги над нацистською Німеччиною вперше було вжито європейську символіку пам’яті полеглих у війні - Червоний мак.

Ідея та графічне втілення стало результатом співпраці Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України.

Графічне втілення-алюзія (з одного боку - червоного маку, з іншого кривавого сліду від кулі) передає глибину смислу війни, розповідає про страждання, про смерть, про героїзм, про мільйони загиблих.

Червоний мак — водночас є символом європейським та українським. Історично червоний мак є символом пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.

В українській традиції, зокрема у народних піснях та переказах, маки є символом пам'яті за полеглими у бою і зацвітають там, де пролилася козацька кров.

Видається доцільним популяризувати цю символіку та використовувати у подальшому під час вшанування пам’яті жертв фашизму.

 

Втрати України від фашизму

Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих від фашизму в роки Другої світової війни — як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати населення - вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти — складають понад 8 мільйонів осіб.

 

Внесок України у боротьбу проти фашизму

Війна прийшла на українські землі 1 вересня 1939 року — разом із першими німецькими бомбами, що впали на Львів та інші міста, а залишила їх 28 жовтня 1944 року.

Українці ж як народ зустріли війну одними з перших - 1 вересня 1939 року, - а завершили одними з останніх — 2 вересня 1945 року. Капітуляцію останньої воюючої країни - Японії - від імені Радянського Союзу приймав український генерал Кузьма Дерев’янко.

Український напрям був головним на «Східному фронті», а відтак - у всій війні: саме тут діяло в різний час від 50 до 75% всіх дивізій вермахту і половина всіх радянських сил (4 фронти та 54 армії).

Незважаючи на те, що Україна належала до східноєвропейського театру війни, українці воювали по всьому світу. Український слід залишився на полях головних битв на інших фронтах Другої світової війни: Вестерплятте, Дюнкерк, Монте-Кассіно, Нормандія, Маньчжурія. Українці були мобілізовані або долучилися добровільно до більшості головних світових армій, що протистояли фашизму.

Не менш як 100 тисяч українців в складі Війська Польського стали на боротьбу із нацизмом у вересні 1939 року і не менше 8 тисяч з них загинуло. Найбільше українських солдат (до 6 мільйонів) нараховувала Червона армія, близько 130 тисяч перебували в арміях Великої Британії, Франції, Канади та СІЛА.

Українська повстанська армія від часу створення у 1942 році і до часу відступу нацистів з теренів України наприкінці 1944 року, брала активну участь у боротьбі проти німецької окупаційної системи, завдавши їй значних втрат.

Отже у  роки Другої світової війни з гітлерівською Німеччиною та її союзниками воювали близько 7 мільйонів українців, їх внесок у перемогу над фашизмом був одним із визначальних.

 

Актуалізація загрози фашизму у XXI столітті

Ключовими ознаками фашизму є: культ особистості, зневага до ліберальних цінностей, систематичне нехтування правами людини, однопартійна система, мілітаризм, культ війни та сили, тотальний контроль спецслужб, антисемітизм та ксенофобія, державна пропаганда в ЗМІ, зовнішня агресія. Ці ознаки об’єднують і Третій Рейх у минулому, і пануючий тепер у Росії режим.

Одним із виявів зазначених ознак у випадку з путінською Росією є її агресія проти України. Українці протистоять цій агресії, але, як і у випадку з фашизмом у середині XX століття, протистояти потрібно, об’єднавши сили всього демократичного світу. Єдність перед обличчям ворога має стати усвідомленою необхідністю і є запорукою перемоги.

"Ми - за чисте мирне небо!"

Уже стало доброю традицією на Лебединщині проводити благодійні акції. Ось і цього вересневого ранку до райцентру заспішили шкільні маршрутки, щоб допомогти коштами, продуктами та необхідними товарами учням Авдіївської школи №6 Донецької області. 

Наші учні теж не залишилися осторонь цієї благородної справи: були зібрані продукти харчування та канцелярські товари для ровесників зі Східної України. А потім йшла жвава торгівля сільськогосподарськими продуктами. Кошти, виручені під час ярмарку, теж були направлені на допомогу донеччанам. Учні із задоволенням припрошували лебединів до свого краму, адже розуміли, що роблять добру справу. 

По закінченню ярмарку волонтери завантажили до автомобілю продукти і найближчим часом вантаж попрямує туди, де його з нетерпінням чекають діти.ся осторонь цієї благородної справи: були зібрані продукти харчування та канцелярські товари для ровесників зі Східної України.

День фізкультури відзначили по спортивному

З нагоди відзначення Дня фізичної культури та спорту України в нашому навчальному закладі пройшов ряд спортивних заходів. Так, зокрема, хлопці та дівчата у чудовій новенькій спортивній формі та святковим настроєм стали учасниками спортивних змагань з волейболу та легкоатлетичного кросу. Найактивнішими учасниками заходів стали учні 10 та 11 класів. Організатором та ідейним натхненником заходів став вчитель фізичкої культури Крамаренко О.М.

Радились батьки...

7 вересня відбулись загальношкільні батьківські збори. На них розглядались питання сруктури 2016-2017 навчального року, організації харчування та підвезення учнів та інші. За всіма питаннями прийняті відповідні рішення. 

Знову дзвоник малиновий клаче в школу дітвору...

Промайнули останні дні теплого і ласкавого літечка, та ще сонечко дбайливо огорнуло своїм промінням дружню шкільну родину, що з радістю зібралася у стінах рідної школи на свято Першого дзвоника. Вже відчувається осіння прохолода, та затишні класи, усміхнені вчителі та учні наповнили все свято особливою теплотою та енергією. Сьогодні з хвилюванням поспішали на свято не тільки першокласники, а й учні 11 класу, бо їм належить останній раз зустріти свято Першого дзвоника. Мабуть, кожен старшокласник, дивлячись на радісні обличчя малюків, пригадав той момент, коли так само з радістю і хвилюванням переступав поріг цієї школи. Радо привітала учнів з початком нового навчального року директор школи Левченко Ольга Валеріївна і побажала з легкістю долати всі труднощі, успіхів у всіх починаннях. За співпрацю та активну участь у шкільному житті вручили подяки батькам.На нашому святі були присутні гості: генеральний директор ТОВ "ВорожбаЛатінвест" Штукін Микола Олексійович, заступник директора ПП "Надь" Соломка М.В., настоятель місцевого храму о.Геннадій, Гринцівський сільський голова Дикий Віктор Петрович. Лунали вітання для учнів, батьків та всіх працівників школи. А наші маленькі першокласники та їхній класний керівник Дубовик Тетяна Миколаївна отримали у подарунок навчальні посібники «Планета міркувань». Перший дзвоник нового навчального року пролунав у руках першокласниці Капустян Софійки та випускника Луговика Сергія і знову запросив учнів у затишні класи на перший урок у цьому навчальному році. Учні початкової ланки відвідали уроки на тему: «Це наше і це твоє», а учні 5-11 класів на своїх уроках здійснили короткий екскурс «від проголошення Незалежності до нової України». 

Тож хай усі мрії кожної дитини обов’язково здійсняться, а цей рік буде щасливим для кожного з нас.

Оздоровлення-2016

1 червня розпочалась оздоровча кампанія у пришкільному оздоровчому таборі "Сонечко" при Гринцівському НВК. Всього табір відвідують 22 учні 1-5 класів. Начальником цього року призначено вчителя Дику Юлію Анатоліївну, вихователями - Капусту Л.В., Дубовик Т.М. та Адаменко В.Г. Фотозвіт діяльності табору можна переглянути у фотоальбомі групи.

ДПА-2016

1 червня розпочалась Державна підсумкова атестація у 9 класі. На сьогодні вже здано 2 з 3 екзаменів, а саме, з української мови та математики. В цілому, випускники підтверджують свій рівень навчальних досягнень. Останній іспит заплановано на вівторо, 7 червня, з правознавства. Побажаємо успіхів нашим учням.

Випуск-2016

28 травня у школі відбувся випускний для учнів 11 класу — подія, яка нікого ніколи не залишає байдужим і назавжди закарбовується в пам'яті всіх учасників. Привітати вихованців школи із завершенням навчання, сказати їм теплі напутні слова, підтримати на початку нового відрізку життєвого шляху прийшли їх батьки, рідні та друзі, вчителі. Все, що відбувалося в школі, багато в чому нагадувало такі ж свята в будь-якому іншому навчальному закладі: урочиста частина, представлення випускників, побажання і напутні слова директора та класного керівника, вручення атестатів про закінчення навчального закладу, фінальна пісня вихованців і фото на пам'ять... Дитинство закінчилося! "Прощавайте!" - каже школа своїм вихованцям. "Повертайтеся!" - відбивається луною у їхніх серцях! Тож побажаємо нашим випускникам нових творчих досягнень! У добру путь!

Наш Останній дзвоник 2016 у Гринцівському НВК

Свято останнього дзвоника радісне для всіх : для першокласників, які успішно опанували свою першу книгу - «Буквар», випускників початкової ланки, які не менш успішно склали свій перший дорослий іспит – Державну підсумкову атестацію. Та хвилюючим є це свято для наших дорогих випускників.

На урочистій лінійці, присвяченій святу Останнього дзвоника були присутні шановані гості: Гринцівський сільський голова Дикий Віктор Петрович, голова батьківського комітету Бятова Тетяна Віталіївна, депутат Лебединської районної ради Індик Микола Олександрович, заступник генерального директора ТОВ "ВорожбаЛатінвест" Кононенко Станіслав Павлович, настоятель Свято-Покровської церкви отець Геннадій, учителі, працівники школи, педагоги-ветерани, батьки, випускники минулих літ.

З вітальним словом до всіх присутніх звернулася директор школи Левченко Ольга Валеріївна, яка нагородила грамотами, дипломами та сертифікатами кращих учнів школи. А від почесного спонсора ТОВ "ВорожбаЛатінвест" та депутата райради Індика М.О. випускники отримали цінні подарунки, за що ми їм безмежно вдячні.

На святі звучали пісні у виконанні учнів та випускників школи. Вихованці самодіяльного хореографічного гуртка під керівництвом вчителя Дикої Юлії Анатоліївни привітали присутніх українським танком.

За традицією, випускники виконали шкільний вальс цим самим ознаменувавши початок свого дорослого життя.

Останній дзвоник подали випускник школи Капустян Руслан та майбутня першокласниця Капустян Софія.

Під батьківськими рушниками випускники вирушили на останній у стінах школи урок.

Герої сучасності – серед нас

У районному Будинку дитячої та юнацької творчості пройшла районна краєзнавча конференція учнівської молоді «Герої сучасності – серед нас» за участю представників структурних підрозділів районної державної адміністрації, Лебединського об’єднаного міського військового комісаріату, волонтерського благодійного фонду «Волонтери Лебединщини», учнів та педагогів навчально-виховних закладів району. У ній взяли часть і двоє учениць 9 класу нашої школи: СРІБНЯК Каміла та ПАСІШНИК Альона.

Герої сучасності живуть серед нас: на одній вулиці, у сусідньому будинку. Герої, які не вважають себе героями, які роблять те, що їм велить серце, які не бояться покласти своє життя за майбутнє своєї країни! Герої, про яких ще складуть вірші та пісні! Звичайні люди, які думали, відчували, діяли і вірили; люди, які не скорилися, не злякалися, не відступили… І саме такі герої, учасники бойових дій АТО, старшина В’ячеслав Петрович Перевозник та молодший лейтенант Руслан Михайлович Фурдило вітали учасників конференції, а голова благодійного фонду «Волонтери Лебединщини» Леонід Володимирович Моісєєнко дякував учням за їх щирі, теплі листи, підтримку наших солдат у зоні АТО.

А вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості вручили невеличкі сувеніри. 

Відкриті дитячі серця, як ніхто, відчувають трагедії конфліктів та воєн... Проте, діти знають найкращий рецепт для порятунку ситуації - це вміння допомогти, поділитись та підтримати.. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже, хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

Всього ж на конференції презентували свої виступи 18 учнів з навчально-виховних закладів Лебединщини. 

У цікавій формі подала матеріал про свого земляка учениця Катеринівського НВК Пивоварова Аліна, зворушливим був виступ учениці Рябушківського НВК Ларкіної Вікторії, цікаво розповідала про односельчан учениця Маловисторопського НВК Бабкіна Альона., а кращими були визнані виступи учениці Гринцівського НВК Пасішник Альони та учениці Великовисторопського НВК Коваленко Яни, які візьмуть участь в обласній конференції.

P.S. Учасниць до конференції готували вчителі ЛЕВЧЕНКО О.В. та КОБЕЦЬ А.П.

Чарівні барви Лебединщини

Вже стало доброю традицією кожного року в березні проводити районний конкурс творчо обдарованої молоді «Чарівні барви Лебединщини» серед учнів навчальних закладів району на базі районного Будинку дитячої та юнацької творчості. 04 березня на свято завітали «юні майстри» із навчальних закладів району. Веселковим розмаїттям кольорів засміялись розписані декоративним розписом картини, вишиті рушники, жіночі сорочки, ікони; зачарованим поглядом огорнули картини із солоного тіста; загадковістю віків полонили погляд народні ляльки та українські сувеніри; витонченістю виконання роботи поблискували вироби із бісеру; оригінальністю приваблювали вироби із паперу, тканини. 

Та чи не найбільше високоповажне журі конкурсу вразили вироби наших юних місткинь, учениць 9 класу ПАСІШНИК Альони та ПРИХОДЬКО Аміни. Вони представили вишивку бісером "Барви української землі" та слетені гачком серветки «Весняна мелодія» відповідно. Рішенням журі учасниць було нагороджено Дипломами за зайняте І та ІІ місце відповідно. Вітаємо наших чарівних рукодільниць.

 

P.S. Учениць до конкурсу готувала вчитель трудового навчання ДИКА Юлія Анатоліївна.

Змагання чемпіонату України з баскетболу "3Х3"

У четвер на базі Лебединської СЗОШ №7 відбулись обласні зональні змагання чемпіонату України з баскетболу "3Х3". У них взяла участь і команда нашої школи у складі КАПУСТЯНА Руслана, БЯТОВА Владислава, ЗАЙЧЕНКА Романа та ХРОЛЕНКА Олексія. Нашим спортсменам протистояли господарі змагань, які виявилися сильнішими. В підсумку, вони і стали переможцями змагань. Через неявку команди з Недригайлівщини наші баскетболісти посіли почесне ІІ місце. Тож побажаємо їм нових звершень на шляху до спортивного Олімпу.

P.S. Команду до змагань готував вчитель фізичної культури КРАМАРЕНКО Олександр Миколайович.

У вівторок педагогічний колектив та учні 9-11 класів переглянули документальний фільм "Дебальцеве". Після перегляду відбулось колективне обговорення подій річної давнини.

Відзначили День початку кримського спротиву російській окупації

26 лютого 2016 року у нашій школі пройшов виховний захід для учнів 10-11 класів, приурочений Дню початку кримського спротиву російській окупації. Заняття було схвалене Міністерством освіти і науки України, щоб старшокласники могли ознайомитися і зрозуміти, яким чином був окупований півострів.

Вчитель історії Кобець А.П. розповів учням історію Криму, пояснив зв'язок кримськотатарського народу зі своєю історичною батьківщиною. Розповівши про минуле, учні ознайомилися з хронологією спротиву російській окупації.

У ході проведення заходу були відтворені знакові події протистояння окупації півострова колись "братнім" народом. Юному поколінню було показано відео захоплення Ради міністрів та Верховної Ради Криму, багатотисячні мирні протести кримських татар, беззбройна хода українських військових на озброєних «зелених чоловічків», блокади окупантами українських військових частин і військових кораблів, гімн у виконанні нахімовців, коли піднімали російський прапор в Севастополі, пісня на випускному "Океану Ельзи", яку випускники співають українською мовою.

Школярі спостерігали за хронологією опору, не стримуючи емоцій. По дітях чітко було видно, що вони пам'ятають, як і хто у них вкрав частину їхньої Батьківщини та висловили впевненість у її найшвидому поверненні.

Вшанували День пам`яті Героїв Небесної Сотні

День пам`яті Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Цей день став символом великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. Вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, і у нашій школи.

Сьогодні для усіх день почався з виконання Державного Гімну України та Хвилини мовчання. На будівлі коли було приспущено Державний Прапор України, а перший урок пройшов під гаслом «Від Революції гідності до Країни гідності». Протягом дня для учнів було проведено уроки патріотизму: «Хто, як не ми?», «Небесна Сотня то в серцях вогонь»; виховні години «За Україну, за волю, за славу, за народ». Логічним заверенням вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні став тематичний захід із «Небесна Сотня: Герої, які змінили хід історії», роведений вчителем історії Кобцем Андрієм Петровичем.

Генеральна конференція ЮНЕСКО проголосила 21 лютого - днем рідної мови, «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності». 

До Міжнародного дня рідної мови у нашій школі відбулася відкрита виховна година на тему: "Мово, моя українська, мово, моя материнська!", яку провела студент-практикант СумДПУ Сіробаба Аліна Василівна.

Метою заходу було виховання поваги до рідної мови, історичної спадщини, до видатних особистостей минулого, розвивати інтерес до вивчення української мови в подальшому.

На цікавому і змістовному заході учні знайомилися з історичним розвитком української мови, відповідними статтями Конституції України - Основним законом держави.

Закінчились півфінальні ігри відкритого районного чемпіонату гри «Брейн ринг». Дев’ять команд з Лебединського району за ігровими столами змагались за право стати командами вищої ліги і в фіналі отримати головний приз – «Мудру сову». Усі учасники показали високий рівень знань та кмітливість у вирішенні логічних завдань, а у фінал вийшли чотири команди. І місця зайняли команди «Веселі бобри» (Московськобобрицький НВК) та «Фортуна» (Маловисторопський НВК), ІІ місця у команд «Кліо» (Гринцівський НВК) та «Веселі та кмітливі» (Катеринівський НВК). Усі учасники отримали солодкі подарунки, а переможці були нагороджені грамотами та цінними призами.

Змагання з волейболу

12 лютого 2016 року у спортивному залі Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулися фінальні районні змагання з волейболу в залік ХІІІ районних спортивних ігор школярів серед юнаків 1999 – 2000 р н.. В змаганнях брали участь команди-переможці зональних районних змагань, які тривали із 13 січня по 11 лютого. З виходом до фіналу команди привітав завідувач сектору молоді та спорту Лебединської районної державної адміністрації Харченко А.С. 

На превеликий жаль, цього разу нашій команді не вдалося святкувати перемого. В напруженій боротьбі вони виявилися лише третіми. А перемогу виборола команда Михайлівської ЗОШ (викладач фізичного виховання Холоденко С.Ю.), ІІ місце зайняла команда Пристайлівського НВК (викладач Коваленко І.О.). 

Переможці та призери змагань нагороджені грамотами відділу освіти Лебединської районної державної адміністрації.

Допомога буремному Сходу

Демонстрували "Перлини творчості"

5 лютого 2016р. на базі районного Будинку дитячої та юнацької творчості вдруге відбувся конкурс працівників навчально-виховних закладів «Перлини творчості», який об’єднав близько 70 талановитих вчителів та працівників із 17 навчальних закладів району. 

Вражаючи глядачів своєю майстерністю творчі педагогічні колективи, директори, заступники директорів, педагоги-організатори, вчителі стали яскравим прикладом для своїх вихованців не лише у навчальному процесі, а й у творчості. Конкурс проходив у 4 номінаціях:

«Вокальне мистецтво»

«Музичне виконання»

«Художнє та авторське виконання» 

«Оригінальний жанр» 

Яскраві, масові номери радували глядачів і членів журі своїм різнобарв’ям, естетичним смаком, костюмами та сценічною культурою. 

Журі конкурсу, до якого входили фахівці різних жанрів, визначили переможців у різних номінаціях. Приємно відзначити, що серед них і аматорський колектив "Мальви" Гринцівського НВК, який заропонував на розсуд журі уривок з п'єси "Весілля в Малинівці". За зайняте І місце у номінації "Оригінальний жанр" педагогічний колектив школи отримав почесну грамоту відділу освіти Лебединської районної державної адміністрації. 

Друкуємо імена головних дійових осіб:

Нечипір - Крамаренко О.М;

Гапуся - Левченко О.В;

Комариха - Очколас Н.В.;

Василина - Капуста Л.В.;

Попандопуло - Кобець А.П.;

Гречкосій - Гриценко Руслан;

Масовка - Адаменко В.Г., Дубовик Т.М.

Художній керівник - Дика Ю.А.

Вшанували пам'ять Героїв Крут

     02 лютого до пам’ятної дати вшанування пам'яті Героїв Крут в нашій школі проведені класні виховні години «Спом’яни їх, не забудь!», «Пам’яті героїв Крут присвячується», «Бій під Крутами», «Забута історія України», «Над Крутами – круки», «На грані двох тисячоліть чорніє хрест на білім полі».

     Учні готували повідомлення про бій під Крутами, декламували поетичні твори, присвячені героям, вшановували пам'ять Героїв хвилиною мовчання. Лідери учнівського самоврядування підготували та провели у класах інформаційні хвилинки, на уроках історії розповідали про події, що відбувались у 1918 році. У шкільній бібліотеці оформлено виставку історичної літератури, присвяченої героям битви під Крутами.

   Зазначимо, що всі заходи проводилися з метою ознайомлення учнів з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя.

   Проведення заходів сприяло вихованню в учнів почуття патріотизму, національної гідності, глибшому вивченню героїчних сторінок історії українського народу, формуванню готовності стати на захист Батьківщини

2016. 22 січня. День Соборності України

Нехай ніхто не половинить

Твоїх земель не розтина

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

 

     Щасливі ми, що народилися в такій чудовій, багатій, мальовничій країні – в нашій славній Україні! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини.

   Сьогодні з нагоди відзначення 97 річниці об’єднання України в єдину державу – проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР до нашого навчального закладу завітали поважні гості - голова Лебединської райдержадміністрації В.Химич та заступник голови Лебединської районної ради С.Горошко. Разом з колективами нашого навчального закладу та місцевого будинку культури було проведено урочистий мітинг з нагоди відзначення Дня Саборності та Свободи України.Писутні згадали події майже 100-річної давнини а також вшанували пам'ять тих захисників, хто нині відстоюєсуверенітет нашої держави. Завершилися урочистості покладанням квітів до погруддя Великого Кобзаря.

Святий Миколай завітав у наш край

Микола Чудотворець – один із найулюбленіших у народі Святих, бо він, за переказами, є покровителем дітей, моряків та торговців, опікується воїнами, водіями, лучниками,  допомагає бідним у скруті.

Діти вірять у Святого Миколая, пишуть йому листи, чекають його приходу, відкривають  найзаповітніші  мрії та побажання.

Веселощів, подарунків та дива – саме цього чекають щороку діти від Святого Миколая.

 З  цього і розпочався день 18 грудня у  Гринцівському  НВК.

Після Богослужіння, на запрошення отця Генадія учні та вихованці навчального закладу відвідали місцеву Покровську церкву. 

Прихожани  з радістю та теплом  вислухали віршики дітей про Святого Миколая, а отець Генадій дав повчальні  настанови діткам на цілий  рік, подякував учителям за діюче християнське виховання. З вітальним словом до присутніх звернувся керуючий дільницею с. Гринцеве ТОВ «ВорожбаЛатінвест»  Владислав Савенко  та передав солодощі і подарунки від генерального директора Миколи Штукіна.

Свято продовжилося у стінах навчального закладу. Учні початкових класів під керівництвом вчителя Тетяни Дубовик підготували цікаву виставу та художні номери. Зі словами вітання та солодкими подарунками до учнів НВК звернувся Гринцівський сільський голова Віктор Дикий. Найсердечніше слова подяки за радість у дитячих очах та солодкі подарунки висловлюємо місцевому підприємцю Миколі Рубану.

 

Позитивні емоції, посмішки на дитячих обличчях – це найбільша подяка для кожного, хто допоміг організувати дане свято.

Осінній "Колосок"-2015

27 листопада учні нашої школи взяли участь у міжнародному конкурсі «Колосок». Осінній тур конкурсу був "рекордним", в ньому взяли участь лише 4 учні: Грищенко Даша (7 клас), Вакула Настя (8 клас), Пашков Владислав (9 клас), Діжевський Владислав (10 клас).

Ваші результати можна буде побачити на сайті конкурсу «Колосок» www.kolosok.org.ua після 25 грудня 2015 року.

Найкращий учень-правознавець живе у Гринцевому

Цю істину довела учениця 9 класу Срібняк Каміла, набрави найбільшу кількість балів серед учасників олімпіади з правознавства, що пройшла цієї неділіна базі РБДЮТ.

Вітаємо тебе, Каміло, з перемогою та бажаємо гідно представити Лебединщину на ІІІ (обласному) етапі олімпіали, що відбудеться взимку 2016 року у м. Суми.

«Україна пам’ятає. Світ визнає»

Так називався захід, приурочений вшануванню жертв Голодомору 1932-1933 років, що пройшов у нашій школі. На уроці-реквіємі учні 5-11 класів зрозуміли, що голод в Україні – то найбільша трагедія в історії людства. Захід розпочався відеороликом «Свіча» Оксани Білозір, після чого учні запалили свою свічку та вшанували хвилиною мовчання пам’ять невинноубієних. 

 Вже роки минули відтоді

                  Та біль той не вщухне,

                            І рани болять.

                                     Про це незабудьмо!

                                               Про це пам’ятаймо!

                                                        Ми мусимо всі ті часи пам’ятать!

До 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького

26 листопада 2015 року у Гринцівському НВК пройшов захід до 150 - річниці від Дня народження А.Шептицького «Духовна й матеріальна спадщина Шептицького». Він був проведений у формі обговорення у малих групах із модератором. Метою заходу було вшанування ролі Андрея Шептицького у становленні української державності та консолідації і розвитку духовності українства.

Вчитель історії Кобець А.П. розповів учням 9-11 класів про життєвий шлях митрополита з акцентами на його духовній, політичній, громадській, меценатській, культурній діяльності та її ролі для розбудови української держави; наголосив на благочинності Владики у часи Голодомору і Другої світової війни, підкреслив значимість спадку Шептицького, який має загальноукраїнський характер. 

Старшокласники під керівництвом педагога підготували додаткову інформацію, яку обговорили в малих групах, створених за бажанням школярів. Під час виконання завдань були використані інтерактивні методи навчання із застосуванням інформації, наданої Українським інститутом національної пам’яті.

А завершальним акордом заходу став перегляд документального фільму "Богові і людям".

Захід сприяв формуванню в учнів громадянських почуттів, свідомої, соціально активної позиції, патріотизму та розуміння значення кожного окремого вчинку для долі людини й держави, відродження та збереження пам’яті про борців за незалежність України.

Відзначили День Гідності та Свободи

Україна – це територія гідності та свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції: Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

З метою вшанування патріотизму та мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплення любові до Батьківщини протягом 20-24 листопада у нашій школі проведено урок пам’яті серед старшокласників та випущено стіннівку «Герої не вмирають!».

Участь у районному методоб'єднанні істориків

20 листопада 2015 на базі Ворожбянського НВК відбулося засідання районного методичного об'єднання вчителів суспільних дисциплін за темою «Сучасні підходи до формування національної свідомості учнів, виховання в молоді поваги до спадщини рідного краю на основі краєзнавчого підходу, усвідомлення цілісного образу свого рідного краю», у роботі якого взяв участь і вчитель історії нашого НВК КОБЕЦЬ А.П. Учасники засідання взяли участь у практичному занятті «Краєзнавча екскурсія як важливе джерело знань про історію рідного краю, втілння наочності наочносчті у віилкданні історії», під час якого було відвідано місця перебування Т.Г.Шевченка у с. Лифине. Члени РМО відвідали шкільний музей історії села. Завершилася засідання вчителів суспільних дисциплін обміном досвіду з питань вивчення історії рідного краю.

Відзначили Міжнародний День толерантності

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості усіх учасників навчально-виховного процесу в нашій школі членами учнівського самоврядування проведено акцію «Дерево толерантності», конкурс на найкращий рецепт толерантності, превентивні п’ятихвилинки «Толерантність – крок до свободи». Учні старих класів провели бліц-опитування «Наскільки я толерантна людина». Учні 2-11 класів взяли участь у щорічній шкільній акції «Милосердя».

Прийом у 5-класники

Збирали макулатуру

Протягом листопада 2015 року у нашому навчальному закладі проводився місячник зі збору вторинної сировини "Здай макулатуру - збережи ліс". Всі учні (окрім, традиційно, 11 класу) активно включилися у процес здачі непотрібних зошитів, газет, журналів та іншої картонно-паперової продукції. І ось настав час підвести підсумки. Всього було зібрано майже 300 кг продукції. Найкращими було визнано учнів 4 класу (класовод Дубовик Т.М.), 7та 10 класів (класний керівник Бятова Г.Д.). В особистому заліку беззаперечним лідером став учень 4 класу Сердюк Денис, який самостійно зібрав білье 70 кг макулатури. Найкращі класи та учні нагороджені Грамотами та подяками. На загальношкільній лінійці їх вручила директор школи Левченко О.В.

Спробували підкорити Олімп

Протягом листопада-грудня 2015 року на базі РБДЮТ проходить ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Спробували підкорити вершину Олімпу й наші учні. І не безрезультатно. У 3-х олімпіадах маємо три третіх місця. Зокрема, учениця 9 класу Пасішник Апьона має дві "бронзи" з географії та біології, а її однокласниця Срібняк Каміла - з історії. Бажаємо нашим олімпійцям не зупинятися на досягнутому і підкорювати нові вершини творчості.

Тиждень безпеки дорожнього руху

Любіть себе та інших поважайте,

Своє життя й здоров’я бережіть.

І правильну дорогу обирайте,

Якщо до старості вважаєте дожить.

Дорогу виберіть до рідної вам школи,

Щоб світлою й безпечною була.

І навпростець теж не ходіть ніколи,

Собі й нікому не бажайте зла".


З 09 по 14 листопада в школі відбувся тиждень безпеки дорожнього руху.

Тиждень безпеки дорожнього руху - це сім днів масштабних та

інформативних заходів, націлених на підвищення обізнаності та

усвідомлення кожним найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.

Відповідно до тематики Тижня в школі були проведені класні виховні

години, які були цікавими та змістовними, сприяли повторенню,

вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху.

Проведення Тижня показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки

на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом.

Тиждень поглибив знання учнів у відповідній сфері, сприяв розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил

дорожнього руху.

Батьківські збори в 11 класі

      Відповідно до плану роботи Гринцівського НВК на 2015-2016 навчальний рік 10 листопада в 11 класі були проведені класні батьківські збори. Їх модератор Кобець Андрій Петрович ознайомив присутніх батьків з особливостями проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році та обговорено нагальні проблеми життєдіяльності школи та класу.

      На збори також були запрошені вчителі, які викладають навчальні предмети в 11 класі та беруть участь у підготовці майбутніх абітурієнтів до здачі ЗНО-2016.

      Обмінявшись думками з приводу запропонованих тем, присутні розійшлись по домівках.

Радіодиктанту національної єдності - 15 років

      Саме таке назву носив Диктант національної єдності, який писали ВСІ учні та вчителі нашого навчального закладу в День української писемності та мови 9 листопада 2015 року.

      Прізвища переможців та кращих учнів і педагогів, які допустили найменшу кількість помилок при його написанні, будуть оголошені найближчого понеділка на загальношкільній лінійці.

Download
Ліцензія на провадження освітньої діяльності
images.pdf
Adobe Acrobat Document 3.5 MB